Úradná tabuľa

 

Obecné zastupiteľstvo

 

Povinné zverejňovanie

 

Pozemkové úpravy

 

Územný plán

 

Fotogaléria a videozóna

Počasie

meteoblue

Logo

Logo PSK

Logo natur pack

 

 

Folklórný súbor "Dubinčan"

Folklórna činnosť v Dubinnom sa začala ešte v roku 1982, keď pod vedením pani Mileny Tomčovej vznikla ženská spevácka skupina. Aby „chlopi v haňbe nezostali“ o rok sa k nej pripojili aj muži a manželia Tomčovci so svojou skupinou pri rôznych príležitostiach vystupovali nielen doma, ale aj v iných obciach. Za najväčší úspech sa dá považovať vystúpenie na IX. Hornošarišských slávnostiach, kde pásmom „Na mosce“ získali ocenenie za udržiavanie ľudových tradícií. No v roku 1991 sa jej činnosť na dlhý čas odmlčala.

DFSk Dubinčan nanovo vznikla v roku 2012. Už v prvom roku pôsobenia si urobili dobré meno v okrese aj mimo neho, a v roku 2013 vydali svoje prvé CD s názvom „Medzi štyrmahurami“.
Zúčastnili sa na rôznych podujatiach v okrese Bardejov, ale aj za jeho hranicami, v Liptovských Sliačoch, Kendiciach, v Poľsku.
V roku 2017 vydali ďalšie dva CD nosiče „A ket ja še po valale prejdzem“ a „Od adventu po tri krále“.
Účinkovali v relácii Slovenskej televízie Kapura, kde v hlasovaní skončili tri krát na prvom mieste a tento rok na súťažnej prehliadke „Bardejovský drabiňak“ skončili v Zlatom pásme. Najnovšie zaradili do svojej činnosti aj čepčenie na svadbách. Najmä však rozvíjajú činnosť vo svojej rodnej obci, kde organizujú rôzne podujatia počas celého roka (Fašiangy, Cyrilo-Metodské športové hry, Folklórny festival, posedenie s dôchodcami, účinkovanie na rôznych oslavách).
V čase Vianoc pamätali na deti v Domove sociálnych služieb, či v detskom domove, pre ktorých si pripravili krátky program a priniesli im aj darčeky pod stromček. Skupinu tvoria ženská a mužská spevácka zložka. Zriaďovateľom je Obec Dubinné a vedie ju pán Ján Tomčo.  

Zakladateľ a vedúci súboru:

Ján Tomčo

Folkórny súbor Dubinčan všetci

Ukázala sa však stará pravda, že koho ráz ošľahne folklórny oheň, ten už nikdy nevyhasne. Z 21 rokov tlejúcej pahreby sa predsa rozhorel nový a ešte silnejší oheň. Teraz sa k speváckym skupinám mužov a žien manželov Tomčovcov sformovala aj tanečná skupina pod vedením Moniky Kovalikovej. Teší nás, že do diania v dedinskej folklórnej skupine sa zapojili všetky generácie. Folkloristi majú v obci širokú podporu. Ukázalo sa to nielen pri výrobe krojov, ale aj pri stavbe pódia, kde mala skupina svoje prvé verejné vystúpenie. Bolo to 5. júla 2012 v rámci, v Dubinnom už tradičných, osláv Cyrila a Metóda. Hneď v tom istom mesiaci nás skupina reprezentovala na Dni mikroregionu Stredná Topľa v Marhani. Nasledovala mimoriadne vydarená účasť na akcii „Valali v mesce“. Po Bardejove vedúci skupiny z ponúk na vystúpenie vybral ešte Richvald a úspechmi potúžený si trúfol so svojou skupinou hneď v premiérovom roku aj na „ Bardijovský drabiňak“ . Výsledky ukázali, že sebavedomie bolo oprávnené. Mimoriadne úspešný rok sa uzavrel, tak ako začal, znova doma v Dubinnom. Program bol nazvaný Vianočné stretnutie všetkých generácií a je zámer, aby sa v termíne medzi Vianocami a Novým rokom táto veľmi pekná akcia každoročne opakovala. V roku 2013 má skupina zaznamenané vo svojej činnosti vystúpenie v Hrabovci a veľmi úspešný fašiangový program v Dubinnom. Sprievod masiek obcou, karneval a pochovávanie basy nemá u nás tradíciu, no zdá sa, že základ pre jej budovanie sa vydaril.

Vystúpenia folklórneho súboru Dubinčan

Rok 2013

Dubinčan v Hrabovci 9.2.2013
Fotogaleria...

Rok 2012

Dubinčan v Marhani 22.7.2012
Fotogaleria....
.

"Valali v mesce" 12.8.2012
Fotogaleria.....

Dubinčan v Richvalde 2.9.2012
Fotogaleria.....

Členovia speváckeho súboru:

Muži

Ján Varali, Ján Kotalík, Jozef Sciranka, Dominik Ilek, Ján Tomčo, Slavomír Bezeg, Frantisek Hanč ml., Marek Hanč, Jozef Hvišč,
Peter Hvišč

Folklorný súbor Dubinčan - chlapi

Ženy

Jana Bezegová, Jana Lukáčová, Beáta Jurecekova, Martina Rečíková, Katarína Dančišinová, Monika Kovaliková, Vieroslava Bezegová, Marta Caleková, Anna Hančová, Jana Vojčíková, Mária Hudáková, Anna Bražinová

Folklorný súbor Dubinčan -ženy

Tanečná skupina:

Muži:

Jakub Bezeg, František Hanč ml., Peter Lukáč, Stanislav Ilek ml., Dominik Ilek, Jozef Lukáč ml.

Ženy:

Monika Kovalíková, Michaela Lukáčová, Dominika Jurčová, Monika Randarová, Petra Ileková, Zuzana Varaliová, Barbara Šolonková,

Folklorný súbor Dubinčan - tanečniciZákladné informácie

Kraj:
Prešovský

Okres:
Bardejov

Región:
Horný Šariš

Mikroregión:
Stredná Topľa

Počet obyvateľov:
340

Prvá písomná zmienka:
1327

Nadmorská výška:
235m.n.m

Výmera katastra:
707,7 ha

Kontakt

Obec Dubinné č.9
086 12 Kurima

Telefón:
+421 54 739 13 87

E-mail:
obec@dubinne.sk
obecdubinne@gmail.com

Úradné hodiny

Pondelok:
8:00 - 16:00
Utorok:
8:00 - 16:00
Streda:
8:00 - 18:00
Štvrtok:
8:00 - 16:00
Piatok:
8:00 - 14:00

Video o našej obci

Video

Štatistika prístupov

pocitadlo